Yoga'da Eğlence

VINYASA YOGA

Vinyasa yoga , daha güçlü yoga ileri seviye ve başlangıç seviye pratikleri arasında bir köprü görevi görür. Yoga duruşlarını bütün olarak keşfetmeye başladığınız yer bu derslerdir. Yoga ileri seviye pratiklerine katılmadan önce başlangıç ve orta seviye pratiklerine ortalama 6 ay boyunca düzenli olarak devam etmenizi öneriyoruz.

Yoga Class

BAŞLANGIÇ HATHA YOGA

Satya Yoga Stüdyonun temel yoga seansıdır. Birçok öğrenci bu seansta ilk defa yoga deneyimi veya daha yeni yoga ile tanışmış öğrencilermiz için uygundur. Aynı zamanda uzun zamandır pratik yapan öğrencilerin kendi pratiklerinde gelişmesi amaçlanır.
Derslerde pozlar içinde bedenin uygun hizayı bulması öğrenilir ve böylece güvenli ve bilgili bir pratik yapmanız sağlanır.
Yoga ileri seviye pratiklerine katılmadan önce başlangıç ve orta seviye pratiklerine ortalama 6 ay boyunca düzenli olarak devam etmenizi öneriyoruz.

Pregnant mixed race woman meditating on yoga ma

HAMILE YOGASI

Hamile yogası, hamilelik dönemini daha rahat gecirmek icin nefes calısmaları ve yoga pozlarını birbiriyle harmanlayarak omurgayı desteklemek ve hamilelik süresince bedeni daha iyi tanıyıp, ihtiyaclarını anlayarak fiziksel ve ruhsal acıdan dengelemek üzerine yapılan hatha yoga temellerine dayalı bir yoga pratigidir. Bu sürecte uygulanan yoga seanslarıyla beden hem fiziksel hem de zihinsel olarak doguma hazırlanır. 

 

Hamilelik dönemi boyunca duzenli olarak yapılan Yoga, bu süreci rahat bir sekilde gecirmeye destek oldugu gibi, bebegin fiziksel ve mental gelisimine de katkı saglar. 

Bu surecte uygulanan nefes egzersizleri ve meditasyon çalısmaları da anne adayının doguma hazırlanmasına yardımcı olur. Farkındalıgı artırarak annenin bebegi ile iletisime gecmesine yardımcı olur.

Hamile Yogası mutlaka bir uzman esliginde ve doktor onayı ile yapılmalıdır.

Bir Yoga Kadın poz

YIN YOGA

Yin Yoga kendi beden ağırlığımızı kullanarak yaptığımız bir derin esneme uygulamasıdır. Yavaşlamayı, anda kalmayı ve kaslarımızı tamamen gevşek bırakarak derin dokulara masaj etkisi yaratmayı böylece rahatlamayı deneyimliyoruz. Duruşta kendimiz ile baş başa kalmayı, içsel bir yolculuk yapıp kendimize bakmayı ve gerçek duygularımızı keşfetmeyi öğreniyoruz. Bu anlamda da Yin Yoga terapi niteliğinde bir çalışma.
Duruşlarda ne kadar uzun kalırsak, o kadar çok esniyoruz. Yoga duruşları içinde kalırken, zihnimizde olup bitenleri net bir şekilde görme şansımız oluyor.
Özellikle gergin, hareketli bir yaşam tarzınız varsa Yin Yoga dersi sizin için çok uygun olabilir. Böylece hayatın Yang etkisi dengelenmiş olur.  Her seviye öğrenci için uygundur.

Yoga at Home

HERSEVIYE HATHA YOGA

Satya Yoga Stüdyonun herseviye yoga seansıdır.  Aynı zamanda uzun zamandır pratik yapan öğrencilerin kendi pratiklerinde gelişmesi amaçlanır.
Derslerde pozlar içinde bedenin uygun hizayı bulması öğrenilir ve böylece güvenli ve bilgili bir pratik yapmanız sağlanır.
Yoga ileri seviye pratiklerine katılmadan önce başlangıç ve orta seviye pratiklerine ortalama 6 ay boyunca düzenli olarak devam etmenizi öneriyoruz.

Bedava Yoga

KUNDALINI YOGA

5000 yıllık Kundalini Yoga tekniği Yogi Bhajan tarafından 1969’de Hindistan’dan Amerika’ya getirilmiştir. Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği, belli bir tekniği izleyen setlerden oluşan kriyaları oluşturur. Günümüzün en hızlı zihin, beden, ruhsal transfarmosyonunu sağlayan, herkesin yapabileceği bir teknik yogadır. Otonom sinir sistemi ve glandular salgı bezleri üzerine yoğun ve etkin olarak çalışır. Enerji kanallarımız olan meridyenler üzerindeki var olan blokaj ve tıkanıklarını açarak, organ sağlığını sağlar. Vücut sistemleri üzerinde etkili olarak çalışan Kundalini Yoga ve Meditasyon tekniği şifa, dönüşüm ve farkındalık yogasıdır Her seviye öğrenci için uygundur.

YOGA & PİLATES

logo2 (1) (1).png

ATAŞEHİR