Hatha Yoga

Satya Yoga Stüdyonun temel yoga seansıdır. Birçok öğrenci bu seansta ilk defa yoga deneyimi veya daha yeni yoga ile tanışmış öğrencilermiz için uygundur. Aynı zamanda uzun zamandır pratik yapan öğrencilerin kendi pratiklerinde gelişmesi amaçlanır.Derslerde pozlar içinde bedenin uygun hizayı bulması öğrenilir ve böylece güvenli ve bilgili bir pratik yapmanız sağlanır.Yoga ileri seviye pratiklerine katılmadan önce başlangıç ve orta seviye pratiklerine ortalama 6 ay boyunca düzenli olarak devam etmenizi öneriyoruz.

Ashtanga Yoga

Ashtanga Yoga, vinyasa tarzı bir derstir. Beş Ashtanga asana dizisi vardır ve her öğrenci ikinci diziye geçmeden önce ilk dizinin her pozunda ustalaşması gerekir. Ashtanga Yoga, Hindistan'ın Mysore kentinde yoga merkezini kurduktan sonra 2009 yılında vefat eden Sri Pattabi Jois'in öğrencileri aracılığıyla batıya geldi.

İlk seri, on güneş selamı ile başlar (beş A ve beş B), her iki tarafta yapılan bir dizi ayakta duruşla devam eder ve bir vinyasa sekansıyla birbirine bağlanan bir dizi ters dönme ve oturmuş pozlarla sona erer.

Vinyasa Yoga

Vinyasa yoga , daha güçlü yoga ileri seviye ve başlangıç seviye pratikleri arasında bir köprü görevi görür. Yoga duruşlarını bütün olarak keşfetmeye başladığınız yer bu derslerdir. Yoga ileri seviye pratiklerine katılmadan önce başlangıç ve orta seviye pratiklerine ortalama 6 ay boyunca düzenli olarak devam etmenizi öneriyoruz.

Yin Yoga

Yin Yoga kendi beden ağırlığımızı kullanarak yaptığımız bir derin esneme uygulamasıdır. Yavaşlamayı, anda kalmayı ve kaslarımızı tamamen gevşek bırakarak derin dokulara masaj etkisi yaratmayı böylece rahatlamayı deneyimliyoruz. Duruşta kendimiz ile baş başa kalmayı, içsel bir yolculuk yapıp kendimize bakmayı ve gerçek duygularımızı keşfetmeyi öğreniyoruz. Bu anlamda da Yin Yoga terapi niteliğinde bir çalışma.Duruşlarda ne kadar uzun kalırsak, o kadar çok esniyoruz. Yoga duruşları içinde kalırken, zihnimizde olup bitenleri net bir şekilde görme şansımız oluyor.Özellikle gergin, hareketli bir yaşam tarzınız varsa Yin Yoga dersi sizin için çok uygun olabilir. Böylece hayatın Yang etkisi dengelenmiş olur.  Her seviye öğrenci için uygundur.