Yoga Derslerine Nasıl Kayıt Oluşturabilirim ?

İlk olarak aşağıdaki linkten üye olup 

momoyoga.com/satya-yoga-studyo/register

Sonrasında kendi mailinize bir şifre gelecektir. O şifreyle aşağıdaki aplikasyonlardan kendi telefonunuza uygun olanı yükleyip veya İnternet sayfasından http://momoyoga.com/satya-yoga-studyo   linkten kayıt olabilirsiniz  

 

Android için:

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.momostudio.momoyoga

 

İphone için:

https://itunes.apple.com/tr/app/momoyoga/id1233882505?l=tr&mt=8

 

Ayşen Eryücel

Yoga Eğitmeni

 

Merhaba,

1969 yılında İstanbul’da doğdum. Yurtdışında geçen çocukluk, gençlik ve eğitim yılları derkeeen dertsiz kedersiz yıllar sona ermiş ve iş hayatının içinde bulmuştum kendimi.  Hızla giriş yapmış olduğum bu temposu yüksek hayatın içerisinde zamanla egonun, hırsın, başarının, varolma mücadelesinin ne olduğunu ve bütün bunların bir insanı ne kadar yıpratıcı ve yorucu olduğunu yaşayarak öğrendim. Ben de sistemin bir parçası olmuş ve tüm bu saydıklarımı artık günlük  yaşamımın olağan eylemleri gibi yaşıyordum. 

Yaşamım böyle akıp giderken evlendim. Artık ben değil biz olmuştum. Günler, haftalar, aylar, yıllar  hızla akıp geçiyor, genel olarak hep enerjik, pozitif  ve keyifli yaşıyordum. 1998 yılında hayatın bana verdiği en güzel hediye olan oğlum dünyaya geldi. Anne olduktan sonraki süreçte o yüksek enerjim beni epeyce bir süre destekledi, besledi ancak bir kaç ay sonra bedenen yorulmuş, zihnen ve ruhen ise yetersizlik hissi ile dolmuştum. Bu yetersizlik hissi kendimi güçsüz ve beceriksiz hissettiriyor, kendime olan saygımı zedeleyerek mutsuz ve huzursuz hissetmeme sebep oluyordu. Bu ben değildim ve kendimi tekrar bulabileceğim bir çıkış yolu biryerlerde onu keşfetmemi bekliyor olmalıydı.

Çok tesadüfi bir şekilde 1999 yılında yoga ile tanıştım. Ne olduğunu bile tam bilmeden kendimi hatha yoga pratiğinin içerisinde buldum.  Bu pratik sayesinde ruhen ve bedenen artan gücüm ve kazandığım esneklik beni inanılmaz hayrete düşürüyordu. İçinde bulunduğum sisteme daha kolay ayak uydurmamı sağlayan bu muhteşem yol zamanla beni yetersizlik hissinden, karmaşık düşüncelerimden, kafamın içindeki çok seslilikten de arındırmaya başlayarak daha dingin daha sakin bir zihne ulaştırdı. Bedenimin ve zihnimin sınırlarını keşfediyordum. Bu pratiğin öğrencisi olmak, merak edip araştırdıkça, araştırıp derinleştikçe beni daha da çok içine çekiyor ve inanılmaz mutlu ediyordu.  Aktif olarak süren 3 yıllık hatha yoga pratiğim ne yazık ki o dönem ki hocamın İstanbul’dan ayrılması ile maalesef sona ermek zorunda kaldı. Ama benim yüreğim hep Yoga’da kaldı, bana göre herşey yarım kalmıştı ...

Ben büyüdüm, olgunlaştım.  Daha yavaş olmalıydı artık herşey benim için. 30 yıllık profesyonel  iş yaşamımda artık misyonumu tamamlamış, noktayı koyma zamanım gelmişti.  Bununla işe başladım. Tüm bunları yaşarken 3 yıllık  kısacık Yoga pratiğimin bendeki tezahürü yaşamımın her anında tüm alanlarda denge ve farkındalık içinde beni bugünlere taşımıştı.   Yapılacaklar listemin en başında yer alan, yarım kalan bu yolumu tamamlamalıydım artık.  Ehil birilerinden bunun ilimini bilimini  öğrenerek, bir hocam olmadığında da bu pratiği herdaim yapabilmekti nihai amacım. 

Bu amaçla Hatha Yoga Eğitmenlik Eğitimi alarak kendi yolculuğuma kaldığım yerden devam etmeye başladım. Farkettim ki, mat serilir serilmez, zaman otomatik olarak biraz yavaşlıyor benim için ve bu bana çok iyi  geliyor. Ancak gelin görün ki kendim için çıktığım bu yolculuk  hiç aklımda olmadığı halde, öğrendiklerimi paylaşma ve yoga aracılığı ile birilerine dokunma arzusuna dönüştü. Bu arzu bugün benim eğitmen olarak varolmamda katkısı çok büyük olan Satya Stüdyomun web sayfasında sizlerle bu sonsuz aşkı paylaşmama vesile oldu iştee..

 

Sizler de benim  zihinsel, ruhsal ve fiziksel şifa yolum olan Yoga ile tanışmış ve sonu olmayan bir yoga yolculuğuna aitseniz, ne demek istediğimi eminim çok iyi anlıyorsunuzdur.

 

Çağrım, siz yoga ile buluşanlara ve buluşmaya niyetlenenlere...  Heyecanla dolu bu yolculuğa birlikte devam etmek ya da bu yolculuğu merak edip başlamak isteyenlere rehberlik edebilmek için sizleri matımın üzerinde bekliyor olacağım.

 

“Lokah Samastah Sukhino Bhavantu”

 

“Yaşayan herkes mutlu ve özgür olsun, benim sözlerim hareketlerim

ve

düşüncelerim bir şekilde bu mutluluğa ve özgürlüğe katkıda bulunsun”.

 

 

 

AYŞEN ERYÜCEL

50+ Yoga Eğitmeni